You Are Viewing

A Blog Post

Podpisanie umowy na zaprojektowanie i zbudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 z Sokołowa Małopolskiego do Kamienia

Z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem trzymamy w ręku umowę na zaprojektowanie i zbudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 z Sokołowa Małopolskiego do Kamienia.

Dzisiejsze podpisanie tej umowy oznacza, że wszystkie odcinki S19 z Rzeszowa do Lublina są w trakcie realizacji!! To ogromny sukces 3 lat rządów PiS.
Jak wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem to stolice podkarpackiego i lubelskiego zostaną skomunikowane w IV kwartale 2021 roku. Dojazd do S19 zapewni obwodnica Stalowej Woli i Niska, której budowa rozpocznie się za 3 miesiące (a zakończy w II kwartale 2021 roku).
Via Carpathia (S19) to strategiczny dla naszej części Podkarpacia szlak komunikacyjny. Zapewnia bezpieczeństwo, komfort jazdy i oczywiście da nowe możliwości rozwojowe. Otwiera nasz region zarówno na północ jak i południe. Jednym zdaniem – jest dla Podkarpacia drogą życia.
Znając znaczenie tego szlaku transportowego dla całej Polski rząd PiS w lipcu 2017 zwiększył limit Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad do 2025 z 107 mld na 135 mld zapewniając finansowanie Via Carpathi od granicy z Litwą do granicy ze Słowacją.