You Are Viewing

A Blog Post

Biuro poselskie pomaga rozliczyć PIT

Każdy pracujący ma obowiązek rozliczenia wysokości osiągniętego dochodu w danym roku podatkowym. Obowiązek rozliczenia podatku spoczywa również na emerytach i rencistach, który chcieliby przekazać 1% podatku na organizacje pozarządowe. W tym roku zeznania podatkowe należy złożyć do dnia 2 maja 2017 r. Do końca lutego zakłady pracy i ZUS przekazują druk PIT – 11 lub PIT-40A, który jest podstawą do wypełnienia zeznania podatkowego.

Chociaż wypełnianie deklaracji PIT ze względu na coraz mniejszą ilość odpisów i ulg, jest coraz prostsze to i tak wiele osób ma z tym problem. Pokazują to poprzednie lata, w których to biuro poselskie udzielało bezpłatnie taką pomoc. W tym roku również bezpłatnie pomożemy przy wypełnianiu zeznania podatkowego. Odpowiedzialna za to będzie doświadczona księgowa.

W ramach prowadzonej inicjatywy będziemy również dysponować wykazem lokalnych organizacji pozarządowych, na które można przekazać 1% podatku. Warto wspierać lokalne organizacje, szczególnie te zajmujące się zbieraniem środków na leczenie lub rehabilitację ciężko chorych dzieci.

Zapraszamy codziennie do biura poselskiego w Stalowej Woli. Natomiast w filiach w Mielcu, Tarnobrzegu, Rudniku nad Sanem oraz Nisku pomoc będzie udzielania po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z Panią Dyrektor Pauliną Garbacik tel. 737 797 265.

Leave a Reply