You Are Viewing

A Blog Post

o zwalczaniu dopingu Poseł Rafał Weber

Panie Marszałku! Panie Ministrze! Wysoka Izbo! Aż dziw bierze, że ten temat, że temat dopingu do tej pory nie był rozwiązany w sposób kompleksowy w polskim systemie prawnym. I dobrze, że w końcu taka ustawa powstaje. Jestem przekonany, że przez Wysoką Izbę zostanie przyjęta.

Nie będę już znęcał się nad poprzednikami i nie będę mówił o przeszłości, ale chcę właśnie mówić o przyszłości, o tej przyszłości sportu, szczególnie dzieci i młodzieży.

Moje pytanie brzmi: W jaki sposób ministerstwo sportu chce prowadzić akcje edukacyjne, akcje profilaktyczne, akcje uczulające młodych adeptów sportu, jak groźnym i jak niebezpiecznym zjawiskiem jest doping w sporcie? Ważne jest wykrywanie tego typu procederu, ważne jest karanie, natomiast profilaktyka i ograniczanie dopingu jest chyba rzeczą najważniejszą. Ja to porównam do pijanych kierowców, którzy są cały czas plagą na polskich drogach, że można ich karać, można ich łapać, natomiast chyba najlepiej ograniczać tego typu sytuacje. I jest właśnie pytanie do pana ministra: Czy jest plan ministerstwa sportu, żeby prowadzić skuteczne akcje edukacyjne w związkach sportowych albo w klubach sportowych, uczulające na temat zagrożenia dopingiem?

Leave a Reply