You Are Viewing

A Blog Post

Premier Beata Szydło na otwarciu żłobka miejskiego w Stalowej Woli

Premier Beata Szydło na otwarciu żłobka miejskiego w Stalowej Woli

Mieszkańcy Stalowej Woli cieszą się z otwarcia nowego żłobka
Mieszkańcy Stalowej Woli cieszą się z otwarcia nowego żłobka
Author: www.stalowawola.pl
« 1 z 13 »

Nowy żłobek to dopiero drugi w mieście. Poprzednie władze samorządowe nie widziały potrzeby budowy takiej infrastruktury. Dopiero, gdy pod koniec 2014 roku stery w Stalowej Woli objął PiS jedną z pierwszych decyzji była budowa żłobka. W 2015 roku na wniosek prezydenta Lucjusza Nadbereżnego rada miejska przeznaczyła środki na projekt, a w 2016 na budowę, pozyskując przy tym 1 milion 200 tysięcy złotych z kierowanego przez minister Rafalską Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Beata Szydło: „Jest to jedna z przyjemniejszych uroczystości, w której mogę uczestniczyć. Gratuluję tego, że Stalowa Wola prowadzi politykę prorodzinną, wspiera rodziny. Realizujemy program Rodzina 500+, Mieszkanie+, programy, które mają wspierać rodziny. Chcemy, by rodziny w Polsce czuły się bezpiecznie, żyły godnie i miały poczucie, że państwo je wspiera. W Polsce najważniejsza ma być rodzina, dzieci to jest nasza przyszłość. Czy może być coś piękniejszego i wspanialszego niż mali obywatele? Moda na rodzinę, to jest najlepsza moda i na pewno nie braknie nam stalowej woli, byśmy nadal wspierali polskie rodziny”.

 

Lucjusz Nadbereżny: „W Stalowej Woli jak w soczewce możemy obserwować strategiczne decyzje rządu, które mają szczególne znaczenie dla rozwoju takich społeczności lokalnych jak Stalowa Wola. Pozwolę sobie przypomnieć, że Pani Premier w 2016 roku była patronem dwóch wielkich kontraktów dla obronności kraju, dla gospodarki Polski w Hucie Stalowa Wola na kwotę ponad 5,5 mld zł. Rząd Polski, wspólnie z samorządem, doskonale rozumie, że największe inwestycje będą niczym, jeżeli nie ta najważniejsza inwestycja narodowa jaką jest rodzina i jaką są dzieci i za to chciałbym szczególnie podziękować i podkreślić, że tutaj również zaczyna się gospodarka. Myśląc o strategicznym rozwoju kraju trzeba popatrzeć jaki będzie polski potencjał narodu polskiego za 20 – 30 lat. Dzisiaj tutaj możemy zobaczyć ten potencjał”.

 

Rafał Weber: „Ten żłobek miejski to wielce oczekiwana inwestycja w Stalowej Woli. Cieszę się bardzo, że prezydent Nadbereżny i radni w krótkim czasie zrealizowali to zadanie, a wsparcie z rządu tylko potwierdza ze PiS bardzo mocno stawia na politykę prorodzinną. Obecność pani premier Beaty Szydło na kolejnym ważnym wydarzeniu w Stalowej Woli to dowód, że nasze miasto odgrywa coraz większą rolę. Nasza władza samorządowa realizuje spójną z polityką rządu program prorodzinny. Tworzenie infrastruktury żłobkowej i przedszkolnej obok Rodzina 500+ to kolejne elementy tego programu. I efekty w postaci większej liczby urodzeń już są widoczne”.

Leave a Reply