You Are Viewing

A Blog Post

O młodym pokoleniu na konwencji programowej PiS

Rafał Weber na konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 17 października 2015 roku, mówił o młodym pokoleniu Polaków oraz o tym, jak zachęcić ich do mieszkania i pracowania w naszym kraju.

– W ciągu ostatnich 10 lat ponad 2,5 mln młodych Polaków wyjechało za granicę w poszukiwaniu lepszego życia, pracy, własnego rozwoju. Prawo i Sprawiedliwość ma konkretny program, jak powstrzymać wyjazdy młodych ludzi z Polski, ale też jak sprawić, aby ci którzy wyjechali i chcą wrócić, mogli to uczynić – rozpoczął swoje wystąpienie Rafał Weber.

konwencjaJak dodał kandydat na posła, pięć z dziesięciu konkretnych założeń Prawa i Sprawiedliwości dotyczy młodego pokolenia – obniżenie wieku emerytalnego, podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych, 500 zł na drugie dziecko, a w rodzinach najuboższych na pierwsze i kolejne dziecko, wdrożenie Narodowego Programu Zatrudnienia skierowanego do ludzi młodych do 35 roku życia oraz ustalenie stawki minimalnej umów cywilno-prawnych na poziomie 12 zł za godzinę.

– Jestem przekonany, że te ustawy przyczynią się do tego, że młode pokolenie będzie mogło mocno rozwijać się w Polsce – zaznaczył.

– W Stalowej Woli z wielką pokorą podchodzimy do naszych zadań i realizujemy je od 10 miesięcy. Od 1 stycznia 2016 roku w Stalowej Woli będzie funkcjonowało samorządowe becikowe – 1000 zł na każde dziecko urodzone w rodzinie ze Stalowej Woli. Wiemy, że to nie jest dużo i nie przyczyni się do wzrostu dzietności, ale jest to nagroda dla każdego mieszkańca, każdej rodziny ze Stalowej Woli za to, że chce mieć dzieci i wychowywać je w naszym mieście. W nowym roku ruszamy również z budową żłobka, który zapewni 60 miejsc dla maluchów, po to, aby młode mamy mogły wrócić do swojego życia zawodowego. Startujemy także z budową bloków komunalnych czynszowych, w których znajdzie swoje miejsce 100 młodych rodzin ze Stalowej Woli – wymienił Rafał Weber.

– To są konkrety, które realizujemy w Stalowej Woli i jestem przekonany, że po zwycięskich wyborach, będziemy je mogli realizować również w naszym kraju – podsumował kandydat na posła.

 P1100884 P1100826P1100890