You Are Viewing

A Blog Post

Weber: będę realizował program PiS

– 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w najuboższych rodzinach na pierwsze i kolejne, obniżenie wieku emerytalnego oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 8 000 zł to filary programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Realizacja tych założeń jest szczególnie ważna dla Podkarpacia, bo przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców naszego regionu – mówi o priorytetach programu PiS kandydat na posła Rafał Weber.

Trudno nie zgodzić się z tą tezą. Podkarpacie to jeden z najbiedniejszych regionów nie tylko w Polsce, ale w całej Unii Europejskiej. Każda więc pomoc dla rodzin, zwłaszcza tych wielodzietnych, jest przez nie mile widziana. Nie ma wątpliwości, że wsparcie w wysokości 500 złotych miesięcznie na dziecko, pomoże wielu rodzinom zaspokoić najpilniejsze potrzeby. – To będzie bardzo konkretna pomoc. Właśnie tak powinna wyglądać prawdziwa polityka prorodzinna – bezpośrednie finansowe wsparcie. Sam jestem ojcem 10-miesiecznej córeczki, więc doskonale wiem, ile kosztuje utrzymanie dziecka. Wiele młodych małżeństw wstrzymuje się z decyzją o powiększeniu rodziny właśnie ze względu na barierę ekonomiczną. Otrzymując określoną kwotę pieniędzy na dziecko rodzina odczuwałaby pewną stabilizację – podkreśla Weber. – Oczywistym jest też, że te pieniądze zostaną skonsumowane, trafią na polski rynek. To również pobudzi polską gospodarkę – dodaje kandydat na posła.

– Ta pomoc będzie odczuwalna szczególnie przez rodziny wielodzietne. Prosta zasada – im więcej potomstwa tym więcej wydatków. Polskie rodziny wielodzietne muszą wiedzieć, że są pod szczególną opieką państwa. W sytuacji niżu demograficznego musimy promować rodzicielstwo i wspomagać tych którzy chcą mieć dzieci – uważa Rafał Weber. Przypomnijmy, że z inicjatywy obecnej władzy, od nowego roku w Stalowej Woli zacznie funkcjonować samorządowe becikowe. Jednorazowa wypłata 1 000 zł na urodzone od 1 stycznia 2016 roku dziecko będzie dotyczyła rodzin zamieszkałych na terenie miasta przynajmniej 2 lata przed narodzinami potomka. – Sejm posiada znacznie większe możliwości wspierania rozwoju rodziny i to jako poseł chciałbym wykorzystać – deklaruje stalowowolski kandydat PiS na posła.

Kolejny punkt programu Prawa i Sprawiedliwości jest równie istotny dla Podkarpacia jak wsparcie dla rodzin. Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje uwolnienie wielu miejsc pracy i tym samym szansę dla ludzi młodych, a problem ze znalezieniem zatrudnienia w naszym województwie ma blisko co druga osoba. – Nie wyobrażam sobie aby każda kobieta w wieku 66 lat była zdolna do pracy, a z takiego założenia wyszła koalicja PO – PSL podwyższając wiek emerytalny. W obecnych czasach, gdy pracownik jest maksymalnie eksploatowany, wielu ludzi po prostu nie wytrzyma pracy do 67 roku życia. Wiek emerytalny musi zostać i zostanie obniżony – mocno deklaruje Weber.   – Z jednej strony zmusza się starszych pracowników do pracy, a z drugiej młodzi wyjeżdżają za granicę szukać właśnie zatrudnienia. Obniżenie wieku emerytalnego będzie miało więc pozytywny wpływ na zwiększenie dostępności do rynku pracy młodych osób W takich powiatach jak niżański, gdzie stopa bezrobocia oscyluje około 20% każde miejsce pracy jest na wagę złota – mówi.

– Natomiast podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 000 zł oznacza więcej pieniędzy w portfelu najmniej zamożnych Polaków. Ten zabieg spowoduje, że gorzej sytuowanym zostanie więcej na swoje potrzeby a i skorzysta na tym gospodarka. Przecież te pieniądze zostaną wydane i wrócą do obiegu – zaznacza Weber, który jest mocno zdeterminowany jeżeli chodzi o dążenie do realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości. – Mam nadzieję, że PiS będzie rządził samodzielnie, bo wtedy to co zapowiadamy, uda się wprowadzić bez niepotrzebnych tarć – puentuje Rafał Weber, startujący z 30 miejsca na liście kandydat PiS.

Tygodnik Sztafeta